Jak uzdatnić wodę do picia?

Nie zawsze woda, która znajduje się na konkretnej posesji nadaje się do picia. Tyczy się to zwłaszcza wody w studniach. Nowoczesne technologie pozwalają jednak uzdatnić taką wodę, eliminując z niej substancje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na organizm człowieka. Jakie metody są obecnie najbardziej popularne jeżeli chodzi o uzdatnianie wody pitnej?

Uzdatnianie wody pitnej – najbardziej popularne metody

Filtracja mechaniczna – jest to jeden z najczęściej stosowanych sposobów w celu uzdatnienia wody do picia. Przy pomocy filtrów mechanicznych następuje oczyszczenie wody z piasku oraz innych drobnych zanieczyszczeń takich jak żwirek czy pyły. W ten sposób można pozbyć się również rdzy oraz związków żelaza.

Filtrowanie wody przy pomocy filtra węglowego – to kolejny z bardzo popularnych sposobów na uzdatnianie wody. Aktywny węgiel sprawia, że zaledwie w kilka chwil z wody można usunąć wszelkie związki chloru oraz wiele zanieczyszczeń o podłożu organicznym.

Wspomniane wyżej dwie metody uzdatniania i oczyszczania wody do picia są obecnie najbardziej popularne chociaż nie brakuje także i innych rozwiązań, dzięki którym bezpiecznie można pić wodę niezależnie od źródła jej pochodzenia.

 

Możesz również polubić…