Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Przy wybieraniu drzwi wewnętrznych w mieszkaniu popełnionych może zostać wiele błędów. Często wybieramy drzwi już na samym początku, nie potrafimy dopasować odpowiedniego koloru do innych elementów mieszkania lub wybieramy produkty w całkowicie innym stylu. Oto pięć kroków do wyboru odpowiednich drzwi!

1. Najpierw remont

Jeśli wykonujesz większe prace remontowe pamiętaj, że drzwi powinieneś wybierać na samym końcu. Może się okazać, że efekt malowania, dobrania mebli i zmiany podłogi jest inny od oczekiwanego – być może okaże się, że lepiej skomponują się z aranżacją drzwi o innym odcieniu, niż początkowo przypuszczałeś.

2. Dobierz kolor

Kolor drzwi powinien pasować do innych elementów kolorystycznych: podłogi mebli czy koloru ścian. Odpowiedni dobór kolorystyczny jest szczególnie istotny podczas kupowania drzwi drewnianych – dwa skrajnie różne odcienie drewna mogą się ze sobą gryźć.

3. Wybierz wzór

Stylistyka drzwi powinna pasować do całego mieszkania – jeśli pomieszczenia zaaranżowane są w różnych stylach lub obejmują różną kolorystykę musisz pamiętać, by wybierać produkty stosunkowo proste, które nie będą źle komponować się z jakimkolwiek pomieszczeniem.

4. Postaw na jakość

Dobre drzwi mogą służyć Ci latami. Firmy takie jak Nomi Elbląg drzwi produkują z wyjątkowo odpornych materiałów. Od jakości zależy nie tylko trwałość, ale również estetyczny wygląd.

5. Zadbaj o montaż

Drzwi wewnętrzne często są montowane na własną rękę – jednak odpowiedni montaż nie jest łatwym zadaniem. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, z pewnością dużo lepszym wyjściem jest zatrudnienie montera, który odpowiednio ustawi drzwi.

 

Możesz również polubić…