Jakie meble pasują do żółtych ścian

Żółte ściany to bardzo odważne i kolorowe rozwiązanie aranżacyjne. Jednocześnie różne odcienie żółtego są bardzo ciepłe i pozwalają nam na pobudzenie kreatywności, w trakcie dopełniania przestrzeni odpowiednimi meblami. Jakie meble będą pasować do żółtych ścian? Żółty to kolor bardzo często występujący w naturze, między innymi wśród kwiatów i krzewów, ponadto kojarzy się również z plażą i ciepłem naturalnego słońca. Powyższe sprawia, że doskonale w jego towarzystwie czują się meble w kolorystyce naturalnej, w tym meble drewniane.

Obecnie żółty kolor dalej nie należy do najpopularniejszych rozwiązań, choć domownicy coraz odważniej po niego sięgają. Jeżeli zdecydujemy się na malowanie ścian na żółty kolor, to warto być w tym ostrożnym, ponieważ zbyt ostra barwa może działać negatywnie na nasz poziom koncentracji. Dobrym rozwiązaniem może okazać się połączenie żółtej barwy z innymi kolorami i pomalowanie w ten sposób na przykład jednej lub dwóch ścian w pomieszczeniu. Pozwoli to przełamać dotychczasową konwencję oraz tchnąć w pomieszczenie nowe, słoneczne życie. Wybierając meble do żółtych ścian warto skorzystać z poradnika https://www.meble.pl/poradnik, który pozwoli nam dobrac idealne opcje.

Na jakie meble postawić?

W towarzystwie żółtych ścian doskonale czują się meble w odcieniach brązu, w tym również wykonane z naturalnego drewna. Takie połączenie pozwoli na zachowanie odpowiedniego kontrastu kolorystycznego oraz harmonii naturalnego świata w naszym domu. Brązowy bardzo często występuje w naturze w połączeniu z żółcią, więc wydaje się to być intuicyjnym połączeniem kolorów.

Kolor żółty doskonale współgra również z innymi naturalnymi kolorami, w tym między innymi z zielenią oraz kolorem niebieskim. Ponadto z powodzeniem można zdecydować się na zakup mebli w kolorze szarym lub białym. Powyższe opcje doskonale harmonizują z kolorem żółtym, dzięki czemu pozwolą na zachowanie ładu i poczucia spójności w naszym wnętrzu. W przypadku źle dobranych kolorów, ryzykujemy tym, że będzie to negatywnie wpływało na nasze codzienne samopoczucie, będziemy mieć problemy z koncentracją oraz z komfortowym funkcjonowaniem każdego kolejnego dnia. Żółty kolor ścian to odważna decyzja, dlatego warto dobrze dobrać do nich pozostałe elementy.

Możesz również polubić…