Atrapa alarmu – kiedy się przyda?

Systemy antywłamaniowe to rozwiązania, które polecane są każdemu, kto boi się o swój majątek. Niestety, im bardziej profesjonalny jest taki system, tym więcej pieniędzy trzeba wydać na jego instalację. Podstawową wersją są drzwi antywłamaniowe, na które może sobie pozwolić praktycznie każdy. Jednak juz mało kto będzie w stanie sfinansować montaż pełnego monitoringu posesji. Czy potencjalnego złodzieja da się oszukać?

Montaż atrap alarmów

Atrapa alarmu to świetny pomysł w przypadku, gdy chce się odstraszyć potencjalnego złodzieja, a nie ma się pieniędzy na montaż prawdziwego alarmu. Jednak aby ta sztuczka się udała, to trzeba zadbać o to, by zakupiona atrapa do złudzenia przypominała prawdziwe urządzenie. Dobrej jakości atrapy alarmów dostępne są w wielu sklepach internetowych. Kolejną kwestią, na jaką koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest miejsce montażu. Atrapa alarmu powinna zostać zamontowana w jak najbardziej widocznym miejscu. Może to być ściana budynku.

Kiedy zdecydować się na atrapę?

Atrapa to jedynie straszak – nie zabezpieczy w przypadku prawdziwego włamania. Warto stosować to jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem, zwłaszcza w sytuacji gdy domowa dziura budżetowa chwilowo nie pozwala na to, by zastosować profesjonalne rozwiązania w kwestii ochrony własnego dobytku. Dostępne są między innymi atrapy alarmów do mieszkań, domów jednorodzinnych czy do budynków wielkopowierzchniowych. Ceny produktów zależą od marki producenta oraz od tego, jak dużą marżę naliczył sklep.

 

Możesz również polubić…