Rocznica ślubu – jak ją zorganizować?

Rocznica ślubu to wspaniałe wydarzenie, które przypomina nam każdego roku o wspólnym życiu z drugą osobą. Choć na ogół rocznice ślubu spędzane są przez małżonków w samotności, niektórzy świętują pełne rocznice z przyjaciółmi i najbliższą rodziną. Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci zorganizować idealne dziesięcio, dwudziesto lub trzydziestolecie małżeństwa!

1. Zainwestuj w salę. Okrągła rocznica ślubu nie jest wydarzeniem, które wypada obchodzić w domu. Z pewnością warto zainwestować w salę – choć raczej nie tak dużą, jak w przypadku organizacji samego wesela – lub restaurację. Jeśli wolisz spotkać się w bardziej kameralnym gronie możesz zorganizować przyjęcie wynajmując tylko jeden lub kilka stolików w restauracji. Często również niewielkie lokale gastronomiczne, takie jak piwiarnie czy tawerny, oferują wynajem jednej sali za niewielkie pieniądze.

2. Zorganizuj catering. Oczywiście, jeśli przyjęcie odbywa się w restauracji musisz jedynie wybrać menu. Jeśli jednak wynajmujesz samodzielnie salę lub cały lokal warto wcześniej poszukać odpowiedniego cateringu oraz ustalić menu. Pamiętaj, że wielogodzinne przyjęcie niemal wymaga kilku ciepłych potraw!

3. Zadbaj o dekoracje. Dekoracje sali na rocznice ślubu nie powinny być tak widowiskowe jak w przypadku samego wesela, niemniej jednak warto zadbać o eleganckie ozdoby na stołach i akcenty, które podkreślą wagę święta.

4. Zatrudnij DJ-a. Na rocznicę ślubu raczej nie wynajmuje się wodzirejów i zespołów muzycznych, jednak w przypadku wynajmowania sali warto zadbać o DJ-a, który zadba o odpowiednią muzykę i weźmie na siebie odpowiedzialność za przełączanie kolejnych kawałków. Oczywiście, możemy sami się tym zająć, jednak dobry DJ z pewnością zauważy, przy jakich kawałkach najlepiej bawią się goście i płynnie dopasuje je do nastrojów wszystkich zaproszonych.

 

Możesz również polubić…