Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym

Problem z utrzymaniem porządku w pokoju dziecięcym dotyczy większości rodzin. Porozrzucane zabawki irytują rodziców, a mali milusińscy sprzątają je niechętnie. Aby temu zaradzić, warto zainwestować w takie meble oraz akcesoria i pojemniki, które będą dla nas i dzieci czymś więcej niż przechowalnią zabawek, ale przede wszystkim stylowym, intrygującym i praktycznym sposobem na bałagan.

Nie unikniemy wszędobylskich zabawek, ale możemy ułatwić milusińskim ich sprzątanie. Na rynku jest obecnie wiele opcji – od standardowych mebli: regałów, komody czy szaf po designerskie organizery, kosze, półki. Możliwości mamy wiele, ale zanim dokonamy wyboru, warto sprawdzić, co chcemy przechowywać w dziecięcym pokoju i jaką powierzchnią dysponujemy.

Bałagan nie taki straszny, czyli o segregowaniu zabawek

Oczywistym jest fakt, że dobra zabawa zwykle wyklucza utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym. Bez względu jednak na to, czy przestrzeń należy do chłopca czy dziewczynki, warto zorganizować półkę, na której nasza pociecha będzie mogła z dumą eksponować swoje auta, lalki lub inne kolekcje. Zamontujmy mebel na wysokości dostępnej dla dziecka, by mogło ono swobodnie ułożyć swoje skarby.

Świetnym miejscem na zabawki oraz gry planszowe są regały, często w komplecie z szafą i komodą, gdzie można ułożyć nie tylko akcesoria do zabawy, ale też książeczki, kolorowanki, piłki oraz ubrania. Do przechowywania zabawek w pokoju dziecięcym posłuży również biurko, szczególnie w okresie przedszkolnym.

Kilka nowych pomysłów na aranżację pokoju dziecka

Jeśli nasze dziecko ma wiele różnych zabawek, którymi bawi się bardzo często i niechętnie je sprząta, można spróbować zupełnie innych sposobów aranżacji jego pokoju. Stwórzmy dziecku kreatywne tipi lub igloo, gdzie mały odkrywca będzie mógł chować swoje skarby przed całym światem.

Innym nietuzinkowym pomysłem na przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym są designerskie pufy w kształcie zwierzątek, dinozaurów lub postaci z bajek, których wiele znaleźć można na stronie https://www.meble.pl/poradnik/pokoj-dziecka.

Możesz również polubić…