Jak zadbać o przestrzeń w pokoju dla dziecka?

Pokój dziecięcy to przestrzeń, którą co chwila trzeba zmieniać. Zmieniają się bowiem potrzeby, a także możliwości dziecka, dochodzą też nowe, bywa, że dość specyficzne zainteresowania. Dziecko musi mieć własną przestrzeń na każdym etapie rozwoju. Będzie w niej nie tylko odpoczywało, ale również spróbuje realizować tam swoje pasje.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń wpłynie pozytywnie na rozwój Twojego dziecka. Wystrój pokoju Twojego malucha to kwestia indywidualna, gdyż każde dziecko ma inne potrzeby i zainteresowania. Żaden jednak pokój dziecięcy nie może przypominać sterylnej sali. I mimo że rodzice mogą być fanami stylu skandynawskiego, dziecko niekoniecznie doceni tego typu aranżację. Sprawdź ofertę www.mebelki.pl i zainspiruj się mnogością rozwiązań w urządzaniu wnętrza.

Podział na strefy to praktyczne rozwiązanie

Przestrzeń pokoju dziecięcego musi zarówno stwarzać warunki do nauki, zabawy jak i odpoczynku. Dzieci są z natury niezwykle kreatywne. I aby wspierać je w rozwoju twórczej pracy trzeba wyznaczyć im wyraźne strefy uporządkowanej przestrzeni i stworzyć jak najbardziej funkcjonalny pokój.

Konkretne strefy wyodrębnić można za pomocą mebli oraz akcesoriów. Łóżko wystarczy oddzielić od reszty umeblowania regałem ażurowym, a kącik do zabawy zaznaczyć pudłami z zabawkami. Tam, gdzie dziecko powinno się uczyć należy postawić biurko, tablicę korkową i półkę na książki, bloki oraz zeszyty.

Piękne i praktyczne – takie muszą być meble w pokoju dziecka

Wybierając meble do pokoju dziecięcego pamiętaj, że muszą być nie tylko piękne, ale również (a może nawet przede wszystkim) praktyczne. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się meble, które “pną się w górę” (na przykład smukłe komody pełne schowków), wykorzystujące każdy centymetr powierzchni. Świetnie sprawdzają się także meble modułowe dostosowujące się do kształtu i wielkości wnętrza.

Gdy już wiesz, jak zagospodarować wnętrze pokoju swojego malucha, pora na wybór odpowiednich elementów wystroju. Pamiętaj, że muszą podobać się najbardziej temu, kto najczęściej będzie z nich korzystał. Sprawdźcie, co przygotował dla Was sklep Mebelki.pl. Udanych zakupów!

Możesz również polubić…