Panele nie tylko w pokoju

Panele to bardzo często wybierane wykończenie podłóg w naszych domach i mieszkaniach. Dzieje się tak za sprawą tego, że jest to rozwiązanie nie tylko tanie, więc korzystne ekumenicznie, ale także przy użyciu współczesnych technologii ich produkcji jest to rozwiązanie bardzo wytrzymałe.

 

Współczesne panele nie puchną tak łatwo, nie ulegają zniszczeniu czy też przetarciu jak panele, które niektórzy z nas mogą znać jeszcze z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dlatego obecnie panele są polecane nie tylko jak element wykończenia w pokojach, ale także do kuchni czy przedpokoju. Decydując się na takie rozwiązanie warto uświadomić sobie jakie panele do kuchni i przedpokoju najlepiej wybrać. Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na klasę ścieralności paneli. Wybierajmy te bardzie odporne. W końcu w przedpokoju chodzimy w butach o różnej podeszwie, a w kuchni – choć nie w takim stopniu jak w łazience – jednak panuje wilgoć i czasem dochodzi do rozlania wody. Warto podkreślić także podstawową zaletę takie rozwiązania. Zdecydowanie się na położenie paneli w kuchni i przedpokoju pozwala na uzyskanie jednej przestrzeni podłogi.

 

Taka sama podłoga na większej powierzchni optycznie sprawia, że odbieramy ją za większą i bardziej harmonijną. To szczególnie ważne w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Zastosowanie wielu rodzajów podłóg, paneli i płytek o różnych kolorach sprawia, że mieszkanie wygląda mało spójnie, każde pomieszczenie zdaje się być z innej bajki, przestrzenie są bardziej podzielone, przez co wydają się mniejsze, a my mamy wrażenie ogólnego bałaganu. Wybierając panele do kuchni i przedpokoju warto również zwrócić uwagę na ich kolorystykę i wzór. Nawet jasne panele mogą mieć fakturę sprawiającą, że ewentualne drobinki brudu wniesione na butach nie będą od razu raziły w oczy. Dodatkowo układając panele warto zadbać o odpowiedni podkład pod nimi, dzięki temu wnętrze będzie wyciszone, a chodzenie po panelach będzie przyjemne dla naszych stawów, a sama panele będą trwałe i zostaną z nami na lata.

Może Ci się również spodoba