Aranżacja salonu dla romantyków

Miłość to piękne uczucie, które warto pielęgnować pod każdym względem. Jednak niezwykle istotny wpływ na relacje zakochanych ma wnętrze, w którym mieszkają. Miłość można ukazać na różne sposoby, również za pomocą aranżacji swojego mieszkania lub domu. W tym celu warto wiedzieć, że romantyczny styl jest zupełnym przeciwieństwem minimalizmu i nowoczesności. Tam nie ma miejsca na bezduszną prostotę i surowe dodatki. We wnętrzach romantycznych należy zastosować duże ilości naturalnych materiałów, często drewnianych, a także meble z przysłowiową duszą. Ponadto w salonie urządzonym w romantycznym stylu powinna panować niezwykle przytulna atmosfera, pozwalająca na co dzień rozwijać się wspaniałym uczuciom, którym towarzyszy dobre samopoczucie i pogodny nastrój.

Salon dla romantyków – stwórz przytulne wnętrze

Aranżacja salonu dla romantyków to czysta przyjemność. Warto rozpocząć ją od zastosowania odpowiednich kolorów ścian, wśród których powinniśmy wybierać pastelowe i jasne odcienie w ciepłej tonacji. Podobne barwy warto wykorzystać w przypadku tapicerek, którymi pokryte będą meble wypoczynkowe. Jak wiemy, w każdym salonie powinno znaleźć się miejsce dla komfortowego fotela i sofy. W celu uzupełnienia romantycznego stylu doskonale sprawdzą się sofy do salonu dostępne w sklepie Meble.pl. Wśród nich znajdziesz między innymi rozkładaną sofę Tosca, z dużą ilością wygodnych poduszek. W stylu romantycznym idealnie odnajdzie się również włoska sofa Plano w różowym kolorze. Jednak romantyzm nie kojarzy się tylko z różem, dlatego w salonach zakochanych warto wykorzystać również czerwień widoczną na obiciu sofy Gryf, która jest doskonałym symbolem miłości.

Poza wygodnymi elementami wyposażenia przeznaczonymi do relaksu i odpoczynku, w każdym salonie dla romantyków powinno znaleźć się miejsce na świeże kwiaty, stolik kawowy, najlepiej w postarzanym stylu, co idealnie wpisze się w romantyczny klimat wnętrza, a także inne, bardzo subtelne i delikatne formy dekoracji, np. w postaci ramek ze zdjęciami ukochanych.

Możesz również polubić…