Jak zaaranżować balkon w bloku?

Balkon dla wielu osób jest jednym z podstawowych kryteriów, którymi kierują się przyszli nabywcy mieszkań. Jednak w zdecydowanej większości balkony są stosunkowo małe, przez co trudno je zaaranżować tak, by były nie tylko wygodne, ale również piękne. Podpowiadamy, w jaki sposób je optycznie powiększyć!

Kolorystyka balkonu

W przypadku małych powierzchni najlepiej postawić na jasne kolory oraz delikatne, kolorowe akcenty. Sprawdzą się więc białe lub kremowe ściany, jasne kafelki zewnętrzne oraz meble ogrodowe z jasnego drewna. Obrusy na stół ogrodowy mogą być nieco bardziej wyraziste, podobnie jak dodatki w postaci małego dywaniku zewnętrznego czy kolorowych doniczek.

Wykorzystanie przestrzeni na balkonie

Małe pomieszczenia wymagają oryginalnych rozwiązań. Jeśli balkon jest naprawdę mały – ma zaledwie dwa lub trzy metry kwadratowe – i dodatkowo stosunkowo wąski, zamiast tradycyjnego stołu możesz wykorzystać składany stolik oraz krzesła. Alternatywą będzie również deska przykręcona do ściany w taki sposób, by w każdej chwili móc rozłożyć ją poziomo. Do ścian możesz przymocować również doniczki albo wąskie półki, na których ułożysz doniczki z ziołami lub latarenki. Pamiętaj jednak, że wszelkie elementy wyposażenia powinny być dostosowane do trzymania ich na zewnątrz, a więc odporne na skrajne temperatury oraz inne czynniki atmosferyczne. Dodatkowo wiele z nich wymagać może regularnej konserwacji oraz pielęgnacji specjalistycznymi, delikatnymi środkami chemicznymi.

 

Możesz również polubić…